Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.34) | Serwis informacyjny

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.34)

źródło: www.biegigorskie.pl kategoria: Sport

Pomimo mocnej obsady zwłaszcza na dystansach 100km, 64km i 35 km podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy w naszej czołówce nie zaszło wiele zmian.

Za to trwa znakomita rywalizacja w kategorii ultra dystansu:

Czołówka mężczyzn wygląda imponująco: na prowadzeniu Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

przed Robertem Faronem (Salco Garmin Team) i Rafałem Kotem (Muay Running Team) a za nimi takie nazwiska jak Wojciech Probst (Inov-8), Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), Kamil Leśniak (Salco Garmin Team), Marcin Świerc (Buff Team Poland), Roman Ficek (Muay Running Team), Bartosz Misiak (Alpin Sport Team)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Wśród Pań też nazwiska znakomite: Katarzyna Solińska (HOKA One One) na czele przed Kamilą Grzelak przed Pauliną Tracz (Salco Garmin Team) i Ewą Majer (Solgar Polska)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

A w kategorii open nadal na prowadzeniu rewelacyjna Katarzyna Wilk, która zaliczyła w Krynicy świetny występ na dystansie 35 km.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Tuż za nią niezmordowana Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) pierwsza w miniony weekend w Vericalu Biesy Trail Czady i dwa dni później w Biegu Na Jaworzynę!

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Na miejsce 3 awansowała Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) wyprzedzając o 5 pkt …

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

Marię Czok (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Wśród Panów nadal na prowadzeniu zwycięzca Rzeźnika Sky – Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

… którego dzielnie goni Tomek Skupień (Muay Running Team) – trzeci w Biegu 7 Doli 64km

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejscu trzecim Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik)

Foto: Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

… a za nim najlepszy masters ATTIQ Ligi – Piotr Biernawski .

Za Piotrem jakże udany debiutant na seniorskiej arenie Mistrzostw Europy – Marcin Kubica (Inov-8).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

A już w sobotę znów prawdziwy wysyp biegów górskich w tym ostatnie w tym roku Mistrzostwa Polski w niesamowitej obsadzie MP Skyrunning Vertical KM z metą na Kasprowym Wierchu!

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

Garmin Ultra Race Radków

Silver Run w Górach Bardzkich (jesień)

XII Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, Puchar Polski Skyrunning, Mistrzostwa Polski Skyrunning Vertical KM

Memoriał Wojtka Kozuba – bieg na Babią Górę – VIII edycja

III Baran Trail Race

VI 4F Świeradów Run, Runners World Super Bieg – finał

XI Wieczorny Bieg Na Górę Żar

Perły Małopolski, Pieniński Park Narodowy

Po 34 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 22.296 zawodników (6.778 kobiety i 15.528 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie: na Półmaratonu Górskiego Orzeł

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 72 pkt

2. Muay Running Team – 54 pkt

3. Salco Garmin Team – 26 pkt

4. LKB Rudnik – 18 pkt

5. Carbon OCR Racing Team /Festiwal Biegowy – 18 pkt

6. Inov -8 Tean – 16 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(67) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(79) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(97) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.430 pkt
2.(10) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.150 pkt
3.(11) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.090 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.865 pkt
2.(3) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 1.795 pkt
3.(4) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.790 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.325 pkt
2.(16) Beata Winiarczyk-Jadach (TG Sokół Zakopane) – 880 pkt
3.(18) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 830 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.811 pkt
2.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.057 pkt
2.(20) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 803 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(209) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 220 pkt
2.(251) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 196 pkt
3.(453) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana) – 125 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 960 pkt
2.(12) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt
3.(2) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 915 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 470 pkt
3.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 451 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 640 pkt
3.(3) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 610 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 780 pkt
2.(54) Kamila Grzelak  (#MĘCINAPANY) – 495 pkt
3.(10) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 385 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(16) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 901 pkt
2.(62) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 470 pkt
3.(92) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 400 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(3) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.680 pkt
2.(5) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.455 pkt
3.(6) Radosław Boniec – 1.355 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.035 pkt
2.(2)  Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.870 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.250 pkt

Masters (M40-49):

1.(4) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.500 pkt
2.(20) Marcin Wróbel (Mitsubishi Materials MTB Team) – 820 pkt
3.(27) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(10) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.103 pkt
2.(49) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 587 pkt
3.(66) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 506 pkt

Weterani II (M60+):

1.(69) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 495 pkt
2.(95) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 396 pkt
3.(180) Roman Trzeciliński (Rontil-Compass) – 284 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 635 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 640 pkt
2.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 450 pkt
3.(3) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 380 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 780 pkt
2.(9) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(33) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(22) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt
2.(34) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 630 pkt
3.(38) Rafał Kot (Muay Running Team)  – 580 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Artykuł Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.34) pochodzi z serwisu BiegiGorskie.pl.

Zostaw wiadomość

Dodaj komentarz

Email nie będzie publikowany Wymagane pola są oznaczone *